Jak uspokoić płaczące niemowlę? Najlepsze sposoby!

Jak uspokoić płaczące niemowlę? Najlepsze sposoby!

Sposoby na uspokojenie płaczącego niemowlaka

Twoje dziecko lubi sobie często popłakać? Oto sprawdzone sposoby, dzięki którym rodzice radzą sobie z głośnymi grymasami ich dzieci!

Jeśli dziecko głośno płacze, po pierwsze trzeba sprawdzić, czy wszystkie jego potrzeby są odpowiednio zaspokojone. I nie chodzi man tu tylko o sprawdzenie, czy maluszek ma sucho i czy jest nakarmiony, ale także, czy jest mu wygodnie, czy w pomieszczeniu panuje odpowiednia temperatura, a także czy dostał od nas wystarczająco dużo uwagi.

Czasem bowiem dzieci usilnie domagają się uwagi dorosłego, a także jego ciepła, dotyku i głosu. Jeśli zatem nakarmione, przewinięte, czyściutkie i wypielęgnowane dziecko, któremu niczego nie brakuje, wciąż płacze, po pierwsze weź je w ramiona i zacznij czule do niego mówić. Przytul je do piersi, pocałuj, utul – to pierwsze, co powinno pomóc. Jeśli jednak po tych zabiegach Twój maluszek dalej zanosi się płaczem, oto, co jeszcze możesz zrobić, aby przestał ronić łzy.

Odwróć uwagę

Czasami wystarczy odwrócić uwagę dziecka i zafascynować je czymś, dzięki czemu zapomni o płaczu. Podaj mu kolorową zabawkę, zacznij pokazywać co jest za oknem, albo energiczniej kołysz w ramionach. Według niektórych rodziców zaciekawienie maluszka czymś, co znajduje się wokół was, to najlepszy uspokajacz płaczu niewiadomego pochodzenia.

Uruchom szum

Inni rodzice z kolei radzą, by dziecko uspokajać za pomocą szumu. Na czym to polega? Niektóre maluszki uspokajają się, gdy słyszą dźwięk odkurzacza czy suszarki do włosów dobiegający z oddali. Dlaczego tak jest? Dziecku ma to podobno przypominać odgłosy jakie dobiegały do niego, gdy był w najbezpieczniejszym miejscu na świecie – w brzuchu mamy.

Udaj się z dzieckiem do lekarza

Jeśli pomimo wszystkich sposobów na uspokojenie dziecka, Twój maluszek wciąż płacze, być może coś mu dolega. Może męczą go ciężkie kolki? Nie trzeba denerwować się na zapas, ale, aby nie przeoczyć nawet najmniejszej przypadłości Twojego dziecka, warto o radę zapytać pediatry, który oceni, czy płacz dziecka sygnalizuje coś niepokojącego, czy może Twój maluch lubi po prostu zwracać na siebie sporo uwagi.

Dodaj komentarz
Sprawdź też
Jak oszczędzić trochę czasu?
Czytaj dalej

Jak oszczędzić trochę czasu?

Jak korzystnie gospodarować czas? W dzisiejszym, zabieganym świecie nieraz trudno podołać wszystkim obowiązkom, nie mówiąc już o wygospodarowaniu…