Jak oszczędzić trochę czasu?

Jak oszczędzić trochę czasu?

Jak korzystnie gospodarować czas?

W dzisiejszym, zabieganym świecie nieraz trudno podołać wszystkim obowiązkom, nie mówiąc już o wygospodarowaniu chwili dla siebie. Jak rozsądnie oszczędzać czas?

Poznaj sprawdzone sposoby na to, jak wyrobić się z obowiązkami i zyskać więcej wolnego czasu.

1. Kładź się wcześnie spać i wstawaj z samego rana

Tak, wiemy, że łatwiej powiedzieć niż wykonać, bo tak się jakoś dzieje, że wieczorem zawsze jest mnóstwo rzeczy do zrobienia. W praktyce jednak lepiej położyć się wcześniej spać i wstać z samego rana, będąc wypoczętą i gotową do pokonywania nowych wyzwań.

2. Planuj każdy dzień

Zaopatrz się w organizer lub kalendarz i skrupulatnie zapisuj w nim wszystko, co musisz załatwić każdego dnia. Po południu lub wieczorem staraj się też zaplanować kolejny dzień tak, aby o niczym nie zapomnieć.

3. Ogranicz korzystanie z Facebooka w domu

Facebook jest niestety obecnie największym złodziejem czasu. Aby jednak mieć go więcej dla siebie, a nie ślęczeć przed ekranem komputera, telefonu lub tabletu, wyloguj się z Facebooka i postaw na bezpośredni kontakt z rodziną i przyjaciółmi.

4. Podziel się obowiązkami

Nie wszystko musisz robić sama. Obowiązkami w pracy podziel się ze współpracownikami, niektóre, jeśli to możliwe, oddeleguj podwładnym i sprawdź później ich pracę.

W domu podziel się obowiązkami z partnerem, np. Ty zrób duże zakupy po powrocie z pracy, a on niech pomoże przy dziecku lub coś ugotuje (jeśli potrafi). Warto też gotować większe obiady – gotowanie na dwa dni na zapas również oszczędza nam wiele czasu!

Dodaj komentarz
Sprawdź też