Jak zarządzać stresem, który przejmuje kontrolę nad ciałem?

Jak zarządzać stresem, który przejmuje kontrolę nad ciałem?

Jak poradzić sobie ze stresem?

Często odczuwasz negatywne działanie stresu? Ty też możesz odnaleźć równowagę, sens oraz nadzieję. Wystarczy, że wsłuchasz się w swoje ciało.

Każdego dnia tyle od Ciebie zależy. To naturalne, że niekiedy czujesz się przeciążona stresem. Bez względu na jego źródło Twoje ciało, emocje oraz myśli informują Cię, kiedy znajdujesz się w kłopotach. To właśnie dzięki nim możesz odnaleźć sens i radość życia.

Wsłuchaj się w swoje ciało

To Twój największy przyjaciel! Dyskomfort i zmęczenie organizmu, które odczuwasz to skutki życia pod wpływem stresu. Bóle kręgosłupa, żołądka, napięte ramiona. Poczujesz ulgę, jeśli wsłuchasz się w mądrość ciała i zaczniesz działać.

Wycisz myśli

Czujesz, że Twoje myśli są poza wszelką kontrolą? Postaraj się skupić na chwili obecnej. Ciesz się każdym dniem i nie wybiegaj zbyt daleko w przyszłość. Dzięki temu dostrzeżesz małe pozytywy życia i zapomnisz o stresie.

Zapewnij sobie zdrowy sen

Bezsenne noce nie są przyjemne, zwłaszcza wtedy, kiedy pojawiają się regularnie. Twoja głowa próbuje desperacko kontrolować całe życie. Musisz zrozumieć, że niektóre rzeczy da się zmienić, inne niestety nie. Bezsenność to sygnał, że Twoje ciało jest przemęczone. Każdego dnia, co najmniej dwie godziny przed snem wyłączaj wszystkie urządzenia elektroniczne. Wycisz się i przygotuj organizm do odpoczynku. Po upływie tygodnia zobaczysz ogromną różnicę.

Zaopiekuj się sobą

My kobiety uwielbiamy dbać o innych, często zapominając o sobie. Przyznaj, kiedy ostatni raz uczciwie odpoczywałaś? Życzliwe gesty w stosunku do samej siebie, pozwolą Ci zapanować nad stresem. Zaplanuj wizytę u lekarza i co najmniej trzy razy w tygodniu zabieraj się na spacer. Nawet codzienna pielęgnacja ciała jest w stanie zrelaksować Twoje skołatane nerwy.

Pamiętaj, nie jesteś sama

To zrozumiałe, że czasami czujesz się zbyt zakłopotana swoimi problemami, aby wyjawiać je przyjaciołom lub krewnym. Martwisz się, że ktoś mógłby uznać Cię za marudę. Weź głęboki oddech i pamiętaj, że wszyscy je mają. Twoi prawdziwi przyjaciele akceptują Cię taką, jaką jesteś, dlatego nie bój się z nimi rozmawiać o trudnych sprawach.

Kieruj się sercem

To ono jest drogą do stworzenia intymności z samą sobą oraz otoczeniem. Zranione serce może doprowadzić do szaleństwa. Musisz wiedzieć, że Twoje doświadczenia, te zwyczajne i nadzwyczajne stanowią o Twoim pięknie. Być może cierpisz lub przechodzisz kryzys, ale korzystaj z lekcji, które daje Ci Twoje serce. Nie musisz wstydzić się swojego wewnętrznego świata. Zaryzykuj i wyrusz w nową podróż. Niech Twoje serce będzie drogowskazem, a kiedy decydujesz się na postawienie pierwszego kroku, poczujesz się mniej przytłoczona.

Dodaj komentarz
Sprawdź też