5 prostych sposobów na utratę wagi

5 prostych sposobów na utratę wagi

Proste sposoby na utratę wagi

Odchudzanie nie musi oznaczać ciągłego głodu i katorżniczych ćwiczeń na siłowni! Dzięki tym 5 naprawdę prostym zmianom w życiu, stracisz na wadze!

1. Dokładniej przeżuwaj każdy kęs

Dzięki temu pokarm, który trafi do Twojego żołądka będzie już wstępnie rozdrobniony, a Twoje trawienie będzie zachodziło sprawniej i szybciej! A, jak wiadomo – im szybszy metabolizm, tym szczuplejsza sylwetka!

2. Pij 2 litry wody dziennie

Dzięki odpowiedniemu nawodnieniu organizmu, poprawisz jego funkcjonowanie, przyspieszysz metabolizm, dodasz sobie witalności i energii oraz napełnisz żołądek, dzięki czemu dłużej nie będziesz odczuwać głodu. Częste sięganie po wodę mineralną sprawi też, że rzadziej będziesz podjadać między posiłkami!

3. Jedz grejpfruty

Grejpfruty zawierają substancje, które przyspieszają trawienie i pozwalają zmniejszyć stężenie cukru we krwi. Dodatkowo, dzięki dużej zawartości soku, grejpfruty pozwalają Ci się lepiej nawodnić oraz zapobiegają powstawaniu wielu chorób, w tym groźnych nowotworów.

4. Wyłącz telewizor…

…i komputer. Według badań, jedzenie przed ekranem lub monitorem sprawia, że jemy więcej. Wszystko przez brak skupienia na posiłku. Z tego powodu, aby tracić na wadze, warto celebrować posiłek, skupiając się na każdym kęsie.

5. Piecz zamiast smażyć

W pieczonych daniach mamy o wiele mniej tłuszczu niż w w tych smażonych. Poza tym, pieczone potrawy wcale nie smakują gorzej niż te smażone, wystarczy je odpowiednio doprawić, nie żałując sobie przypraw i aromatycznych ziół. Warto piec zamiast smażyć nie tylko ze względu na sylwetkę, ale także zdrowe serce!

Dodaj komentarz
Sprawdź też
Jak zauważyć kiedy tyjemy?
Czytaj dalej

Jak zauważyć kiedy tyjemy?

Po czym widać że tyjemy? W życiu wielu kobiet przychodzi ten moment, kiedy nie mogą dopiąć ulubionych jeansów.…