Idealnie czysty dom w 5 krokach

Idealnie czysty dom w 5 krokach

Jak utrzymać czystość w domu?

Podpowiemy Ci jak usprawnić proces sprzątania! Wcale nie musisz się wysilać, by cieszyć się czystym domem! Bez względu na porę roku lubisz mieć czysty i zadbany dom. Latem, kiedy w powietrzu unoszą się pyłki wielu roślin, powietrze jest suche, a słońce przygrzewa w okna, ukazując najmniejsze smugi, nie masz ochoty zarówno na sprzątanie, jak i na oglądnie kurzy na podłodze. Jak to zmienić? Jak ułatwić sobie proces sprzątania?

1. Rozplanuj porządki

Pewnie zazwyczaj patrzysz na swój dom kompleksowo i myślisz, że masz „tyle do zrobienia”, po czym odkładasz porządki na inny dzień. Spróbuj je po prostu rozplanować w czasie. Nie musisz robić maratonu ze sprzątania. Ustal, że jednego dnia umyjesz okna, innego poukładasz garnki w kuchennych szafkach, a kolejnego wyczyścisz łazienkę. W ten sposób nie zmarnujesz całego wolnego popołudnia na robienie porządków, a małymi krokami zadbasz o czystą przestrzeń.

2. Postaw na urządzenia wielofunkcyjne

Istnieją specjalne sprzęty kuchenne, dzięki którym szybciej i sprawniej przygotujesz obiad. A wiedziałaś, że są i takie, które pozwolą sprawniej i szybciej posprzątać dom? Na przykład multifunkcyjny odkurzacz, którym można odkurzać na sucho, prać dywany, myć podłogi, zebrać płyny z płytek podłogowych. W te wszystkie funkcje – odkurzania, prania, mycia i wciągania rozlanych płynów – został wyposażony Aquawelt Plus marki Zelmer. Masz w domu alergika? Zwróć uwagę na system filtracji powietrza w kupowanym odkurzaczu. W Aquawelcie Plus znajdziemy podwójne zabezpieczenie przed alergenami i bakteriami – filtr wodny oraz filtr HEPA.

3. Używaj produktów przyjaznych domownikom

Jeśli na większość dostępnych w sklepach środków czystości masz alergię lub drażni cię ich mocny zapach pomyśl o tym, aby zamienić je na bardziej przyjazne tobie i domownikom. Obecnie na rynku jest kilka produktów, które nie tylko nie drażnią nosa i nie powodują bólu głowy, ale wręcz umilają porządki. Mają delikatniejszy zapach, ale i skutecznością nie ustępują miejsca tym z marketów.

4. Zadbaj o ochronę swoich dłoni

Twój perfekcyjny manicure nie musi cierpieć na porządkach. Przed sprzątaniem mocno nawilż dłonie kremem, załóż bawełniane rękawiczki, a na nie kolejno te nieprzemakalne, czyli gumowe. Dzięki temu, podczas gdy ty dbasz o czystość domu, taki kompleks działa ochronnie na skórę, a twoje dłonie zyskują ochronę przed substancjami czyszczącymi i wodą.

5. Pozbądź się zbędnych przedmiotów

To może wydawać się banalne, ale uwierz, nie jest. Rozejrzyj się po swoim mieszkaniu i spójrz, ile niepotrzebnych rzeczy stoi na półkach zbierając kurz. Zrób selekcję na te, których realnie używasz lub też są dla ciebie ważne i lubisz mieć je na widoku. Później zastanów się, które stoją na półkach, bo do tej pory nie znalazłaś czasu, aby je schować lub oddać. Oczyścisz w ten sposób przestrzeń wokół siebie i zmniejszysz nieco ilość rzeczy do sprzątania.

Dodaj komentarz
Sprawdź też