Jak pozbyć się brzydkiego zapachu z kosza na śmieci?

Jak pozbyć się brzydkiego zapachu z kosza na śmieci?

Jak pozbyć się nieprzyjemnych zapachów z kosza na śmieci?

Do kosza na śmieci wyrzucamy wszelkiego rodzaju odpadki, resztki jedzenia oraz materiały higieniczne. Takie połączenie może powodować, że ze śmietnika zacznie wydobywać się uciążliwy i nieprzyjemny zapach. I choć zazwyczaj śmieci wynosimy regularnie to czasem opróżnienie kubła nie wystarczy. Jak zatem poradzić sobie z nieprzyjemni zapachami wydobywającymi się z kosza na śmieci? Sprawdźcie nasz poradnik!

Jak pozbyć się brzydkiego zapachu z kosza na śmieci?

Jest kilka sposobów, które pozwolą ograniczyć pojawianie się nieprzyjemnych i uciążliwych zapachów z kosza na śmieci. Co więc zrobić?

1. Regularnie opróżniaj śmietnik

Pierwszym i najskuteczniejszym sposobem jest wyrzucanie śmieci na bieżąco. Im częściej będziemy pozbywać się nieczystości, tym mniejsza szansa na wystąpienie uciążliwych zapachów, zwłaszcza jeżeli często wyrzucamy odpadki żywnościowe. Pamiętajmy więc, że to głównie odpady bio są przyczyną nieprzyjemnych zapachów, dlatego to je w pierwszej kolejności powinniśmy wynosić. Co ważne, należy wyrzucać odpadki nawet wtedy, gdy kosz nie jest jeszcze do końca zapełniony.

2. Używaj worków na śmieci

Bardzo ważne jest to, aby korzystać z worków na śmieci. To nie tylko ułatwi opróżnianie pojemnika, ale również odizoluje od niego nieprzyjemnie pachnące odpadki, a tym samym ograniczy konieczność jego mycia. Pamiętajmy jednak, że nawet w przypadku używania worków na śmieci, sam pojemnik należy raz na jakiś czas dokładnie wyczyścić i zdezynfekować.

3. Myj kosz na śmieci

Bez względu na to czy używamy worków na śmieci, czy nie, pojemnik, w którym przechowujemy odpadki należy myć i dezynfekować. W tym celu możemy wykorzystać sodę, którą należy zmieszać z niewielką ilością wody. Taką mieszanką przecieramy dokładnie wnętrze kosza, a następnie wycieramy suchą szmatką. Bardzo dobrym pomysłem jest również pozostawienie odrobiny sody na dnie pojemnika, co pozwoli na ograniczenie rozwoju grzybów, pleśni i bakterii. Jeżeli nie mamy pod ręką sody oczyszczonej, do umycia kosza możemy wykorzystać również płyn do mycia naczyń lub chlorowy wybielacz. Bardzo ważna jest także jakość pojemnika, do którego wyrzucamy odpadki. W tym przypadku zdecydowanie lepszym wyborem będzie kosz plastikowy, który nie rdzewieje, a tym samym znacznie łatwiej go wyczyścić.

4. Segreguj śmieci

Segregacja odpadów pozwoli nam oddzielać suche nieczystości od mokrych, a tym samym zniwelować uciążliwy zapach. Kosz wypełniony jedynie opakowaniami od produktów spożywczych nie będzie miał tak nieprzyjemnego zapachu jak ten, w którym znajdują się wyłącznie odpady bio, których tak jak wcześniej wspomnieliśmy należy się regularnie pozbywać.

Zapraszamy też do lektury innych artykułów z kategorii dom, w której między innymi przedstawiamy inspiracje na meble ogrodowe DIY oraz podpowiadamy jak utrzymać czystość w domu.

Dodaj komentarz
Sprawdź też
Idealnie czysty dom w 5 krokach
Czytaj dalej

Idealnie czysty dom w 5 krokach

Jak utrzymać czystość w domu? Podpowiemy Ci jak usprawnić proces sprzątania! Wcale nie musisz się wysilać, by cieszyć…