Jak utrwalić zapach perfum?

Jak utrwalić zapach perfum

Jak wydłużyć zapach perfum?

Piękny zapach to jeden z najważniejszych elementów naszego stylu, który zapewnia świeżość i wzbudza zainteresowanie innych osób. Niestety czasem, gdy spryskamy się perfumami rano, pod wieczór nie pachnę one już tak intensywnie jak na początku dnia. Wpływ na taki stan rzeczy może mieć wiele różnych czynników, przykładowo marka perfum, ich skład, sposób aplikacji oraz miejsce, w które się nimi spryskujemy. Nie oznacza to jednak, że nie mamy wpływu na ich trwałość, a wręcz przeciwnie! Są sposoby, które z powodzeniem wydłużają zapach perfum! Jakie konkretniej? Zapraszamy do lektury naszego dzisiejszego artykułu!

Perfumy – jak utrwalić ich zapach?

Na kupno perfum wydajemy czasem setki złotych, aby mieć pewność, że te będą długo utrzymywały się na skórze. Niekiedy jednak, nie są one tak trwałe jakbyśmy sobie tego życzyli. Co więc zrobić w takiej sytuacji i jak skutecznie wydłużyć ich trwałość?

1. Przechowujmy je w odpowiednim miejscu

Większość osób przechowuje swoje perfumy w łazience i niestety jest to błąd. Każdy z kosmetyków powinien być przechowywany w suchym pomieszczeniu, w którym panuje stała temperatura – wtedy warunki nie będą miały wpływu na jego trwałość i jakość.
Gdy trzymamy perfumy w pomieszczeniu w którym raz jest zimno, a raz parno i gorąco, olejki szybko się ulatniają i tracą swoją moc, w wyniku czego aromat perfum staje znacznie mniej wyczuwalny.

2. Sprawdzajmy datę przydatności

Mało kto zdaje sobie sprawę, ale perfumy tak jak wiele innych kosmetyków mają swoją datę przydatności. Bardzo często jednak tego nie sprawdzamy i używamy ich nawet kilka miesięcy po dacie. To nie tylko osłabia ich trwałość i siłę zapachu, ale również może być przyczyną alergii oraz bólu głowy. Pamiętajmy zatem o tym, że perfumy są zdatne do użytku zazwyczaj przez 2-3 lata od momentu produkcji, tak więc przed zakupem warto sprawdzić ich datę przydatności – wszak nie wiemy jak długo leżą na półce w sklepie.

3. Utrwalmy perfumy tłuszczem

Najskuteczniejszymi nośnikami aromatów jest alkohol i tłuszcz. To właśnie dlatego są one bardzo częstymi dodatkami wszelkiej maści kosmetyków zapachowych. Jest to więc świetny sposób na wydłużenie trwałości perfum i podbicie ich zapachu. Wystarczy bowiem posmarować ciało wazeliną lub olejkiem, a następnie zaaplikować na nie ulubione perfumy.

4. Aplikujmy perfumy na czystą i nawilżoną skórę

Kolejnym sposobem na zwiększenie trwałości perfum, jest ich aplikacja na czystą i nawilżoną skórę. Najlepszym momentem jest więc spryskanie się nimi bezpośrednio po kąpieli, gdy ciało jest rozgrzane. W ten sposób aromat wniknie w skórę i pozostanie z nami przez cały dzień.

5. Pamiętajmy o prawidłowej aplikacji

Najlepszym sposobem na wydłużenie trwałości perfum jest… ich prawidłowa aplikacja! Perfumy należy bowiem nakładać na miejsca, gdzie skóra jest najcieplejsza – w ten sposób będą pachniały dłużej i intensywniej. Możemy więc spryskać nimi nadgarstki, zgięcia łokci, miejsca pod kolanami i za uszami. Musimy też pamiętać o trzymaniu buteleczki w odpowiedniej odległości od skóry, tak aby chmura pokryła większą powierzchnię. Jeżeli jednak chcemy uzyskać nieco mniej intensywny aromat, dobrym pomysłem jest rozpylenie kosmetyku w powietrzu i wejście w chmurę zapachu. W ten sposób aromat pozostanie na całym ciele, ale nie będzie tak intensywny, jak aplikowany bezpośrednio na skórę.

6. Zapachy możemy odświeżać

Gdy wykorzystaliśmy wszystkie możliwe metody utrwalania perfum, a mimo to, zapach szybko się ulatnia, możemy go co jakiś czas odświeżyć. W tym celu powinniśmy zabrać ze sobą kilka gazików lub patyczków higienicznych spryskanych ulubionymi perfumami, umieszczonych w szczelnie zamkniętym woreczku. W momencie, gdy zapach na ciele przestaje być wyczuwalny, sięgamy po gaziki lub patyczki higieniczne i pocieramy nimi o skórę, odświeżając w ten sposób użyte wcześniej perfumy.

Zapraszamy też do lektury innych artykułów z kategorii uroda, w której między innymi prezentujemy najmodniejsze fryzury dla brunetek oraz modne fryzury do ramion.

Dodaj komentarz
Sprawdź też