Co zrobić, aby włosy się kręciły?

Co zrobić, aby włosy się kręciły?

Jak wydobyć skręt włosów?

Spora część osób boryka się z niesfornymi włosami, które mimo starań nie zawsze dają się układać tak, jak byśmy tego chcieli. Często zdarza się, że kosmyki się puszą, są przesuszone i bardzo trudno trudno uzyskać z nich wymarzoną fryzurę. To może być znak, że zaczynają się kręcić! Warto wówczas spróbować wydobyć z nich naturalny skręt, aby odzyskać na nimi pełną kontrolę. Jak zatem to zrobić? Jak wydobyć skręt włosów? Tego dowiecie się z dzisiejszego artykułu! Zapraszamy do lektury!

Co zrobić, żeby włosy się kręciły?

Jak wydobyć skręt włosów bez narażania ich na negatywne skutki działania wysokich temperatur oraz agresywnych kosmetyków do stylizacji? Okazuje się, że istnieje na to kilka skutecznych sposobów, a część z nich możemy z powodzeniem wykorzystać w domowym zaciszu. Mowa tutaj przede wszystkim o ploppingu, zwanego również ręcznikowaniem oraz wykorzystaniem żelu lnianego, który uzyskuje się z gotowanego siemienia lnianego. Zanim jednak szczegółowo opiszemy każdą z tych metod, warto wcześniej dowiedzieć się, na czym dokładniej polega wydobywanie skrętu włosów.

Na czym polega wydobywanie skrętu włosów?

Wydobycie skrętu włosów polega na naturalnym zwiększeniu poziom ich skrętu, dzięki czemu podkreśla się urodę falujących lub kręcących się kosmyków. W ten sposób stają się one zdefiniowane, czyli mają bardziej wyrazistą formę oraz są trwalsze, za sprawą czego znacznie łatwiej uzyskać z nich preferowaną fryzurę. To jednak nie wszystko! Wydobycie skrętu włosów przyczynia się też do poprawy ich kondycji od strony wizualnej, ponieważ ich puszystość i przesuszenie może wynikać właśnie z tendencji do kręcenia.

Jak wydobyć skręt włosów? Podstawą jest pielęgnacja!

Podstawą dobrej kondycji włosów, a tym samym możliwości wydobycia ich skrętu, jest odpowiednia pielęgnacja. Oznacza to, że powinniśmy regularnie oczyszczać szamponem kosmyki i skórę głowy z nadmiaru sebum, zanieczyszczeń oraz pozostałości po produktach do stylizacji. Oprócz tego, po każdym umyciu dobrym rozwiązaniem będzie stosowanie preparatów odżywiających, takich jak odżywki, olejki oraz maski, najlepiej bez spłukiwania, które mają za zadanie odżywić, nawilżyć i zregenerować pasma. Tutaj warto jednak zaznaczyć, aby unikać produktów, które zawierają silikony, ponieważ obciążają one włosy, a tym samym utrudniają wydobycie ich skrętu.

Plopping na wydobycie skrętu włosów

Plopping, nazywany również ręcznikowaniem, to doskonały sposób na podbicie skrętu włosów. Na czym więc polega? Jest to metoda suszenia, która wbrew swojej nazwie, nie wymaga użycia ręcznika, tylko bawełnianego t-shirtu, który będzie znacznie delikatniejszy dla kosmyków. Jak zatem z niej skorzystać? To proste! Wystarczy:

  • umyć włosy szamponem,
  • nałożyć na nie ulubiony stylizator – piankę lub żel,
  • rozłożyć t-shirt na płaskiej powierzchni, pochylić się nad nim, tak aby włosy schowały się w
  • jego wnętrzu i z tyłu głowy związać rękawki,
  • pozostawić całość na 20 minut lub całą noc – w zależności od rodzaju włosów.

Alternatywą dla tego rozwiązania jest ugniatanie wilgotnych kręconych włosów za pomocą bawełnianego ręcznika, choć jest to metoda nieco bardziej obciążająca włosy. Różni się ona tym, że zamiast zawijania włosów w t-shirt, po prostu ugniatamy je, trzymając w rękach ręcznik, a na koniec pozostawiamy do samodzielnego wyschnięcia lub suszymy je dyfuzorem z chłodnym nawiewem.

Żel lniany na wydobycie skrętu włosów

Kolejnym sposobem na wydobycie skrętu włosów jest wykorzystanie żelu lnianego. Jak zatem go przygotować? To wbrew pozorom nic trudnego! Wystarczy na małym ogniu podgrzać pół litra wody z dodatkiem 4 łyżek siemienia lnianego do momentu, aż mieszanka się zagotuje, a następnie mieszać tak, aby ziarenka nie przywarły do garnka. Gdy zauważymy, że całość gęstnieje, garnek zdejmujemy z ognia, miksturę przecedzamy do miski i pozostawiamy na całą noc do ostygnięcia. W ten sposób uzyskamy gęstą papkę, która potrafi zdziałać cuda! Teraz pozostaje tylko zaaplikować ją na włosy:

1. Na początek dokładnie myjemy włosy.
2. Kosmyki wyciskamy z nadmiaru wody.
3. Odczekujemy od kilku do kilkunastu minut, aby włosy przeschły, ale pozostały wilgotne.
4. Nakładamy na kosmyki żel lniany.
5. Delikatnie ugniatamy włosy od końcówek w kierunku skóry głowy.
6. Pozostawiamy włosy do całkowitego wyschnięcia.
7. Gdy włosy wyschną, czynność powtarzamy i stylizujemy je palcami.

W ten sposób skutecznie wydobędziemy skręt z delikatnie kręconych lub niesfornych kosmyków, a oprócz tego włosy po tym zabiegu będą lśniące i nawilżone, dzięki dobroczynnemu działaniu siemienia lnianego. Należy jednak pamiętać, że każdy rodzaj włosa jest inny, dlatego nie powinniśmy się poddawać, jeżeli metoda nie przyniesie efektu za pierwszym razem.

Wydobywanie skrętu włosów – o tym warto pamiętać

Jak wydobyć naturalny skręt włosów? Jak widać, to wbrew pozorom nic trudnego, a opisane przez nas metody można z powodzeniem wykorzystać w domowym zaciszu. Warto jednak zwrócić uwagę na kilka rzeczy, dzięki którym unikniemy pewnych błędów, a tym samym zyskamy pewność, że kosmyki będą wyglądać pięknie i zdrowo. Pierwszą z nich jest nie przesadzanie z ilością produktów, których używamy. Oznacza to, że każdorazowo powinna być ona dopasowana zarówno do długości, jak i do gęstości włosów, dzięki czemu unikniemy ich przeciążenia. Drugą sprawą jest równomierne rozprowadzanie każdego preparatu, dzięki któremu stosowane kosmetyki będą jeszcze skuteczniejsze.

Zapraszamy też do lektury innych artykułów z kategorii uroda, w której między innymi podpowiadamy jak wykorzystać olejek waniliowy do pielęgnacji włosów oraz przedstawiamy pomysły na delikatne upięcia rozpuszczonych włosów.

Dodaj komentarz
Sprawdź też
Jak utrwalić zapach perfum
Czytaj dalej

Jak utrwalić zapach perfum?

Jak wydłużyć zapach perfum? Piękny zapach to jeden z najważniejszych elementów naszego stylu, który zapewnia świeżość i wzbudza…