Baza kauczukowa – co to jest i jak działa?

Baza kauczukowa - co to jest i jak działa?

Manicure kauczukowy – na czym polega jego fenomen?

Manicure kauczukowy to znacznie trwalsza alternatywa dla klasycznych paznokci hybrydowych. Do jego wykonania potrzebujemy między innymi bazy kauczukowej, będącej doskonałym wyborem dla osób, które borykają się z kruchymi, cienkimi i łamliwymi paznokciami. Czym zatem wyróżnia się metoda, na czym dokładniej polega i w jaki konkretniej sposób zrobić manicure kauczukowy? Tego dowiecie się z dzisiejszego artykułu! Zapraszamy do lektury!

Co to jest baza kauczukowa?

Baza kauczukowa to preparat podkładowy, którego możemy użyć zarówno w formie bazy pod stylizację paznokci, jak i do przedłużenia płytki. Jest to połączenie bazy hybrydowej i żelu budującego z dodatkiem wiązań kauczukowych, które nadają mu elastyczności. To właśnie ona jest największą zaletą wspomnianego preparatu, ponieważ zapobiega uszkodzeniom mechanicznym, które powstają wskutek uderzeń. W jaki sposób? Baza kauczukowa pracuje z płytką paznokcia, amortyzując naciski i uderzenia, a tym samym chroniąc ją przed pęknięciami i złamaniami. Oprócz tego, skutecznie uzupełnia nierówności oraz wyróżnia się właściwościami samopoziomującymi, dzięki czemu jej aplikacja jest niezwykle prosta i pozwala precyzyjne modelowanie.

Porównanie bazy kauczukowej do bazy hybrydowej

Jaka jest dokładniej różnica między klasyczną bazą hybrydową i bazą kauczukową? Zacznijmy od najważniejszego, czyli konsystencji. Baza kauczukowa jest gęstsza od zwykłej, jednak nie tak gęsta, jak żel budujący. Wszystko dlatego, że w preparacie tym znajdują się wiązania kauczukowe, które odpowiadają równocześnie za jego elastyczność, a tym samym powodują, że jest to baza mniej twarda w porównaniu do tej standardowej. To właśnie dlatego większość uderzeń w paznokieć pokryty bazą kauczukową jest amortyzowanych, dzięki czemu stylizacje na niej wykonane są znacznie trwalsze. Nie trudno więc wysnuć wniosek, że preparat ten sprosta przede wszystkim oczekiwaniom osób, które borykają się kruchymi, łamliwymi, cienkimi i zniszczonymi paznokciami.

Największe zalety bazy kauczukowej

Jak już wiadomo, baza kauczukowa jest świetną alternatywą dla klasycznej bazy hybrydowej. Jakie są więc jeszcze jej zalety?

  • Baza kauczukowa przedłuża trwałość manicure – wynika to z jej elastyczności, a tym samym niepodatności na pękanie. Preparat ten pracuje wraz z paznokciem, dzięki czemu zmniejsza ryzyko odpryskiwania lakieru.
  • Baza kauczukowa chroni paznokcie przed złamaniem – wynika to z zawartych w niej wiązań kauczukowych, które wypełniają ubytki i zabezpieczają stylizację przed pęknięciami.
  • Baza kauczukowa ma właściwości budujące – przy jej użyciu można skutecznie uzupełnić niedoskonałości płytki oraz wydłużyć ją nawet o kilka milimetrów, używając do tego szablonów.
  • Baza kauczukowa jest niezwykle prosta w aplikacji – wszystko za sprawą jej konsystencji, która jest gęstsza od klasycznej bazy hybrydowej. Taka formuła sprawia, że preparat ten nie zalewa skórek i pozwala na bardzo precyzyjne nałożenie.

Jak widać, stosowanie bazy kauczukowej wiąże się z wieloma różnymi zaletami. Przy jej użyciu można tworzyć niesamowity manicure, dzięki któremu przez długi czas możemy się cieszyć zadbanymi dłońmi oraz elegancką i trwałą stylizacją paznokci. Jak zatem ją aplikować? Już podpowiadamy!

Baza kauczukowa – jak używać?

Na początek warto więc zaznaczyć, że nakładanie bazy kauczukowej nie różni się od aplikacji bazy hybrydowej, z wyjątkiem używania jej do przedłużania płytki. Opiszemy zatem dwa sposoby jej użycia.

Używanie bazy kauczukowej pod manicure hybrydowy:

1. Na początek musimy opracować skórki. W tym celu nawilżamy je preparatem do usuwania skórek, następnie metalowym kopytkiem odsuwamy z płytki paznokcia, a te zbędne wycinamy przy użyciu cążków do skórek.
2. Teraz czas na przygotowanie płytki. Sięgamy więc po blok polerski, którym ją matujemy, a następnie pilnikiem nadajemy jej preferowany kształt.
3. Kolejnym krokiem jest oczyszczenie paznokci. W tym celu nasączamy waciki bezpyłowe cleanerem, następnie dokładnie przemywamy nimi płytkę.
4. Teraz możemy zaaplikować bazę kauczukową. Sięgamy więc po wybrany preparat, następnie równomiernie rozprowadzamy go po płytce, pamiętając o zabezpieczeniu wolnego brzegu, po czym utwardzamy w lampie.
5. Po utwardzeniu bazy, możemy kontynuować stylizowanie. Wybieramy więc ulubiony kolor lakieru hybrydowego, nakładamy go na paznokcie i utwardzamy w lampie. Na koniec manicure pokrywamy jeszcze topem hybrydowym, utwardzamy w lampie i przemywamy cleanerem do paznokci.

Używanie bazy kauczukowej do przedłużania paznokci:

Krok 1, 2, 3 wykonujemy w taki sam sposób, jak w instrukcji powyżej.

4. Na początek musimy podciąć szablony, aby dopasować je do swoich paznokci. Gdy to już za nami, umieszczamy je pod płytką i dokładnie przyklejamy.
5. Teraz czas na aplikację bazy kauczukowej. Sięgamy więc po wybrany preparat, następnie równomiernie rozprowadzamy go po paznokciu i szablonie, pamiętając jednocześnie o odpowiedniej budowie (apeksie, tunelu i krzywej C), po czym utwardzamy w lampie.
6. Kolejnym krokiem jest poprawa niedoskonałości. Jeżeli więc jest to koniecznie, nakładamy jeszcze jedną warstwę bazy i utwardzamy ją w lampie, następnie odklejamy szablon i poprawiamy ewentualne niedociągnięcia pilnikiem lub frezarką.
7. Po utwardzeniu bazy, możemy kontynować stylizowanie. Sięgamy więc po ulubiony lakier hybrydowy, nakładamy go na paznokcie i utwardzamy w lampie. Na koniec manicure pokrywamy jeszcze topem hybrydowym, utwardzamy w lampie i przemywamy cleanerem do paznokci.

Zapraszamy też do lektury innych artykułów z kategorii uroda, w której między innymi wyjaśniamy jak zrobić domowy peeling stóp oraz przedstawiamy właściwości olejku waniliowego.

Dodaj komentarz
Sprawdź też