Olejek rycynowy na brwi – właściwości i sposób stosowania

Olejek rycynowy na brwi - właściwości i sposób stosowania

Olejek rycynowy stosowany na brwi – jakie efekty daje?

Piękne, gęste i zadbane brwi to nieodłączny element wizerunku współczesnej kobiety. Jest to detal, który stanowi obramowanie oczu, powodując, że oko staje się otwarte i wyraźniejsze. To właśnie dlatego tak ważne jest dbanie o ich wygląd, co przekłada się na wykonany później makijaż. W tym wypadku świetnym rozwiązaniem jest olejowanie przy użyciu olejku rycynowego, którego stosowanie wzmacnia i zagęszcza brwi. Jak więc dokładniej go używać i jakie jeszcze daje efekty? Tego dowiecie się z dzisiejszego artykułu!

Olejek rycynowy na brwi – co to za produkt i jak powstaje?

Olej rycynowy jest pozyskiwany z nasion rącznika pospolitego, czyli rośliny pochodzącej z północno-wschodniej Afryki i Bliskiego Wschodu. Jest to substancja o gęstej, jasnożółtej lub białawej konsystencji, zawierająca przede wszystkim kwas rycynolowy, a oprócz tego mniejsze ilości kwasu linolowego, oleinowego oraz palmitynowego. Jak wykazują badania, to właśnie te substancje są odpowiedzialne za pozytywne właściwości tego dobroczynnego olejku. Dodatkowo, ciekawostką jest fakt, że rycyna znajdująca się w nasionach rącznika pospolitego to środek niezwykle toksyczny, którego spożycie może nawet prowadzić do śmierci. W związku z tym produkcja oleju rycynowego obejmuje wyciskanie na zimno, a następnie pasteryzowanie z wodą, aby doprowadzić do rozkładu trucizny. W ten sposób jest uzyskiwana substancja, którą można stosować zarówno na brwi, jak i rzęsy, a nawet i spożywać.

Olejek rycynowy na brwi – zastosowanie

Gęste i zadbane brwi to marzenie wielu kobiet. Niestety, nie każdej z nas udaje się uzyskać ten efekt, a to wszystko ze względu na ich nieprawidłową regulację, genetyczne skłonności do ich szybkiej utraty oraz brak regularnej pielęgnacji. Skutecznym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest wykorzystanie naturalnej metody, czyli olejowania przy pomocy oleju rycynowego. Jest to sposób, który za sprawą wysokiej zawartości kwasów tłuszczowych pozwala na zagęszczenie i odżywienie brwi. Ich obecność stymuluje włoski do wzrostu, a oprócz tego zapobiega ich wypadaniu. Dodatkowo, olejek rycynowy na brwi mogą używać również osoby, których włosy są jasne i chcą je delikatnie przyciemnić. Jego stosowanie pozwoli wyeksponować brwi, co sprawi, że oprawa oczu będzie wyraźniejsza, a tym samym spojrzenie stanie się głębsze i atrakcyjniejsze. Jest to więc idealna alternatywa dla drogich odżywek, które można kupić w drogeriach.

Olejek rycynowy do brwi – efekty

Jakie efekty daje stosowanie olejku rycynowego na brwi? Do tych najważniejszych możemy zaliczyć przede wszystkim:

  • ograniczenie wypadanie włosków,
  • wzmocnienie wyrastających włosków,
  • wyraźne przyciemnienie brwi,
  • wzmocnienie brwi,
  • przyspieszenie wzrostu brwi.

Stosując olejek rycynowy na brwi pierwsze efekty zauważymy już po 4-5 tygodniach. Musimy jednak pamiętać, że jego dobroczynne działanie będzie efektywne jedynie w przypadku regularnego używania. I choć uzyskanie pięknych i gęstych brwi to długotrwały i wymagający proces, to zdecydowanie jest tego warty.

Olejek rycynowy – jak nakładać na brwi?

Olejek rycynowy na brwi należy stosować raz dziennie, najlepiej przed pójściem spać. W tym celu powinno się w pierwszej kolejności dokładnie zmyć makijaż oraz umyć twarz, tak aby nie pozostały na niej resztki kosmetyków. Kolejnym krokiem jest nałożenie niewielkiej ilości olejku na patyczek kosmetyczny (jeżeli nie mamy pod ręką patyczka kosmetycznego, możemy zamiast niego użyć szczoteczki lub spiralki przeznaczonej do czesania włosków), a następnie aplikacja na brwi. Po jego nałożeniu, nadmiar preparatu należy usunąć z brwi, aby nie dostał się do oka. Tak zaaplikowany olejek zostawiamy na brwiach na całą noc, a rano zmywamy go ciepłą wodą. Świetnym pomysłem jest również użycie gliceryny przed olejowaniem, co dodatkowo spotęguje jego efekt. Zabieg ten stosowany systematycznie pozwoli w niedługim czasie cieszyć pięknymi i gęstymi brwiami.

Olejek rycynowy na brwi – środki ostrożności

Olejek rycynowy nie powinien być stosowany przede wszystkim przez osoby uczulone na ten produkt. Dodatkowo, jest to substancja, która charakteryzuje się silnym działaniem, w związku z czym w niektórych przypadkach może wywoływać podrażnienia. Tak więc, gdy zauważymy, że skóra staje się czerwona, zaczyna piec lub swędzieć, powinniśmy zaprzestać jego stosowania. Podobnie wygląda sytuacja, gdy spostrzeżemy, że brwi lub rzęsy stają się słabsze lub zaczynają wypadać.

Zapraszamy też do lektury innych artykułów z kategorii uroda, w której między innymi podpowiadamy jak utrwalić zapach perfum oraz jak poradzić sobie z rozstępami.

Dodaj komentarz
Sprawdź też