6 naturalnych sposobów na śnieżnobiały uśmiech!

6 naturalnych sposobów na śnieżnobiały uśmiech!

Jak uzyskać idealnie białe zęby?

Marzysz o pięknym, białym uśmiechu? Uzyskasz go dzięki tym sposobom!

Zazdrościsz uśmiechu gwiazdom filmowym i wydaje Ci się, że taki efekt można uzyskać jedynie dzięki kosztownym zabiegom? To nieprawda! Wystarczy kilka naturalnych składników, które masz pod ręką.

Cytryna

Kwas askorbinowy zawarty w cytrynie działa niczym płyn wybielający. Nie pocieraj zębów cytryną-w ten sposób podrażnisz dziąsła. Wystarczy, że wyciśnięty owoc dodasz do ulubionego napoju. Jeżeli nie lubisz cytryny, możesz wykorzystać pomarańcze zawierające podobne składniki.

Truskawki

Na szczęście już niedługo będą dostępne w każdej ilości! Malutkie nasionka zawarte w wakacyjnych owocach usuwają brud z zębów. Aby uzyskać pożądany efekt, wystarczy jeść szklankę dziennie. Chociaż są czerwone, nie zabarwiają zębów.

Soda oczyszczona

Wymieszaj szczyptę sody z pastą do zębów i szczotkuj zęby raz dziennie. Już po tygodniu zauważysz pierwsze efekty!

Jabłka

Regularne chrupanie jabłek doskonale działa na siekacze. Owoce wzmacniają dziąsła, a zawarta w nich woda zwiększa produkcję śliny, likwidując w ten sposób bakterie.

Mleko

Twoje zęby uwielbiają mleczne napoje! W mleku zawarta jest ogromna ilość wapnia, które nie tylko wzmacnia zęby, ale także utwardza i wybiela szkliwo. Wystarczy, że raz dziennie wypijesz szklankę mleka lub zjesz jogurt naturalny.

Marchewka

Chrupanie marchewki działa oczyszczająco na zęby i wypłukuje resztki jedzenia z jamy ustnej. Regularne spożywanie świeżych warzyw to także doskonały sposób na piękną sylwetkę!

Dodaj komentarz
Sprawdź też