Cienie pod oczami: wygraj z nimi raz na zawsze!

Cienie pod oczami: wygraj z nimi raz na zawsze!

Jak poradzić sobie z cieniami pod oczami?

Nawet najlepszy makijaż nie ukryje zmęczenia. Jeśli cienie pod oczami codziennie psują Ci humor, pora sięgnąć po sprawdzone sposoby!

Sińce pod oczami to zmartwienie niejednej z nas. Potrafią popsuć każdy makijaż, dodają nam kilka lat i odbierają pewność siebie. Ich pojawianie się wcale nie zależy od wieku i często jest kłopotliwe także dla wielu młodych dziewcząt. Za cienie odpowiedzialne są geny, przebyte choroby, a także chroniczne przemęczenie. Jak sprawić, aby zniknęły na zawsze? Mamy kilka sposobów:

Diagnoza

Zanim zabierzesz się za walkę, dobrze byłoby zdiagnozować problem. Niekiedy cienie mogą być efektem choroby, o której możesz nie wiedzieć. Może to być alergia, nietolerancja glutenu czy zwyczajne przeziębienie.

Makijaż

Nie chodzi o to, aby był jak najbardziej maskujący- jeżeli cienie są bardzo widoczne, mocny makijaż jedynie doda Ci lat. Koniecznie zwróć uwagę na kupowane kosmetyki- powinny one zawierać jak najwięcej składników naturalnego pochodzenia, a także elementy nawilżające i regenerujące zmęczoną skórę.

Domowe okłady

Wystarczy, że będziesz przechowywała kilka ogórków w lodówce i robiła z ich plasterków okłady- aby osiągnąć widoczne efekty, warto stosować tę metodę regularnie. Możesz także wypróbować okłady z herbaty. Skutecznym sposobem jest również wykorzystanie zimnej łyżeczki, którą umieścisz na powiece. Odżywcza dla Twojej skóry jest także papka przygotowana z surowego ziemniaka.

Wizyta u kosmetyczki

Jeżeli domowe sposoby nie pomogą, warto zastanowić się nad pomocą profesjonalisty. Jednym z zabiegów skutecznie likwidujących cienie jest mezoterapia igłowa, inaczej “Light Eyes”. Metoda ta polega na bezpośrednim dostarczaniu do skóry składników odżywczych. Zabieg nie jest bardzo kosztowny, za to jego efekty są zniewalające.

Dodaj komentarz
Sprawdź też