Olejek rycynowy najlepszym środkiem na przeczyszczenie i zaparcia?

Olejek rycynowy najlepszym środkiem na przeczyszczenie i zaparcia?

O drogocennych właściwościach olejku rycynowego pisałyśmy niejednokrotnie. Działa fantastycznie, nie tylko podczas pielęgnacji skóry, włosów i paznokci, ale także świecie radzi sobie z zaparciami. Jeśli Ty także borykasz się z tym problemem, zobacz jak w łatwy sposób sobie z nim poradzisz.

Czy olejek rycynowy przeczyszcza?

Olejek rycynowy to produkt dostępny na wyciągnięcie każdej ręki. Znajdziesz go w każdej aptece, a jego koszt to około 3 zł. Jest wszechstronny, dlatego jego moc często jest podważana. Niewiele osób, akceptuje fakt, że jeden produkt może tak wspaniale działać na aż tak wiele dolegliwości. Używany przez naszych przodków, w medycynie tradycyjnej zapisał się przede wszystkim dzięki szerokiemu zastosowaniu. Jego wartości wykorzystywane w kosmetyce i leczeniu chorób oraz dolegliwości sprawiają, że każda kobieta powinna mieć go w swojej apteczce.

Ten olej roślinny z rącznika pospolitego wytłacza się na zimno i poddaje działaniu bardzo wysokiej temperatury. Dopiero wtedy zawarta w nim trująca rycyna rozkłada się, a olejek staje się prawdziwie magiczną miksturą. Zanim jednak zacznie się go używać, warto pamiętać, że olejek rycynowy nie może być stosowany zbyt długo, zarówno podczas pielęgnacji skóry, jak i leczenia chorób. Dodatkowo nie zaleca się go kobietom starającym się o dziecko lub spodziewającym się dziecka.

Jak stosować olejek rycynowy na przeczyszczenie?

Jeśli zmagasz się z uciążliwymi zaparciami, olejek rycynowy powinien przynieść ulgę już po kilku godzinach. Można stosować go w ostrych zaparciach, jak i tych przewlekłych. Dodatkowo fantastycznie działa również na zatrucia pokarmowe. Pod wpływem enzymów wydzielanych przez trzustkę olej zamienia się w substancje, które drażnią jelita oraz wzmagają ich ruchy perystaltyczne. Dzięki temu usuwanie produktów zgromadzonych w jelitach staje się łatwiejsze i szybsze. Stosując olejek rycynowy na przeczyszczenie, warto pamiętać o jego odpowiednim dawkowaniu. Należy być nawet bardzo ostrożnym, ponieważ stosowany nieodpowiednio może wywołać lub spotęgować stany zapalne narządów jamy brzusznej, a także podrażnić błonę śluzową przewodu pokarmowego. Oprócz przeczyszczenia po zażyciu oleju rycynowego, w niektórych przypadkach mogą wystąpić skutki uboczne takie, jak nudności i wymioty, ból brzucha, utrata apetytu, a także biegunka dlatego, zanim zdecydujesz się na jego stosowanie, warto skonsultować się ze specjalistą.

Dodaj komentarz
Sprawdź też
Badania wskazują, że ponad połowa młodych ludzi na świecie budzi się zmęczona. Wiąże się to głównie ze stresem i niezdrowym trybem życia.
Czytaj dalej

Jak walczyć ze zmęczeniem?

Sposoby na walkę ze zmęczeniem Badania wskazują, że ponad połowa młodych ludzi na świecie budzi się zmęczona. Wiąże…
Czy jesteś meteopatą?
Czytaj dalej

Czy jesteś meteopatą?

Jak rozpoznać czy jest się meteopatą? Czy pogoda wpływa na twój nastrój i pokłady energii? Wraz z pochmurną…