Olejek rycynowy najlepszym środkiem na przeczyszczenie i zaparcia?

Olejek rycynowy najlepszym środkiem na przeczyszczenie i zaparcia?

O drogocennych właściwościach olejku rycynowego pisałyśmy niejednokrotnie. Działa fantastycznie, nie tylko podczas pielęgnacji skóry, włosów i paznokci, ale także świecie radzi sobie z zaparciami. Jeśli Ty także borykasz się z tym problemem, zobacz jak w łatwy sposób sobie z nim poradzisz.

Czy olejek rycynowy przeczyszcza?

Olejek rycynowy to produkt dostępny na wyciągnięcie każdej ręki. Znajdziesz go w każdej aptece, a jego koszt to około 3 zł. Jest wszechstronny, dlatego jego moc często jest podważana. Niewiele osób, akceptuje fakt, że jeden produkt może tak wspaniale działać na aż tak wiele dolegliwości. Używany przez naszych przodków, w medycynie tradycyjnej zapisał się przede wszystkim dzięki szerokiemu zastosowaniu. Jego wartości wykorzystywane w kosmetyce i leczeniu chorób oraz dolegliwości sprawiają, że każda kobieta powinna mieć go w swojej apteczce.

Ten olej roślinny z rącznika pospolitego wytłacza się na zimno i poddaje działaniu bardzo wysokiej temperatury. Dopiero wtedy zawarta w nim trująca rycyna rozkłada się, a olejek staje się prawdziwie magiczną miksturą. Zanim jednak zacznie się go używać, warto pamiętać, że olejek rycynowy nie może być stosowany zbyt długo, zarówno podczas pielęgnacji skóry, jak i leczenia chorób. Dodatkowo nie zaleca się go kobietom starającym się o dziecko lub spodziewającym się dziecka.

Jak stosować olejek rycynowy na przeczyszczenie?

Jeśli zmagasz się z uciążliwymi zaparciami, olejek rycynowy powinien przynieść ulgę już po kilku godzinach. Można stosować go w ostrych zaparciach, jak i tych przewlekłych. Dodatkowo fantastycznie działa również na zatrucia pokarmowe. Pod wpływem enzymów wydzielanych przez trzustkę olej zamienia się w substancje, które drażnią jelita oraz wzmagają ich ruchy perystaltyczne. Dzięki temu usuwanie produktów zgromadzonych w jelitach staje się łatwiejsze i szybsze. Stosując olejek rycynowy na przeczyszczenie, warto pamiętać o jego odpowiednim dawkowaniu. Należy być nawet bardzo ostrożnym, ponieważ stosowany nieodpowiednio może wywołać lub spotęgować stany zapalne narządów jamy brzusznej, a także podrażnić błonę śluzową przewodu pokarmowego. Oprócz przeczyszczenia po zażyciu oleju rycynowego, w niektórych przypadkach mogą wystąpić skutki uboczne takie, jak nudności i wymioty, ból brzucha, utrata apetytu, a także biegunka dlatego, zanim zdecydujesz się na jego stosowanie, warto skonsultować się ze specjalistą.