5 prostych kroków do poprawienia wyglądu swojej cery

5 prostych kroków do poprawienia wyglądu swojej cery

Krostki, zaskórniki i plamy po pryszczach spędzają Ci sen z powiek? Zobacz, jak w prosty sposób poprawisz wygląd swojej cery!

Jeśli Twoja cera wciąż nie jest idealna, chociaż używasz najlepszych kosmetyków, urządzasz sobie w łazience rytuały pielęgnacyjne i stosujesz triki polecane przez Koreanki, wiedz, że nie jesteś z tym sama.

Nam również zdarzają się lepsze i gorsze dni, jeśli chodzi o cerę. Problem nasila się oczywiście przed okresem, a my chcemy wtedy wołać o pomstę do nieba. Zobacz, co robić na co dzień, aby znacząco poprawić wygląd swojej skóry i co my robimy w awaryjnych sytuacjach!

1. Odstaw mleko i jego przetwory

Mleko, sery i słodzone jogurty mogą zaostrzać zmiany na twarzy. Niestety, dziś coraz więcej osób cierpi na ukrytą nietolerancję laktozy, która może powodować różnego rodzaju krostki i wypryski.

Radzimy Ci odstawić produkty mleczne, chociaż na jakiś czas i sprawdzić, czy stan Twojej cery się poprawi. Jeśli nie możesz żyć bez mleka i np. codziennie wlewasz je do kawy – używaj tego bez laktozy lub mleka roślinnego.

Warto przemyśleć też ostawienie słodkich jogurtów, ale te naturalne możesz spokojnie jeść i np. dodawać do nich świeże owoce – w ten sposób dostarczysz sobie dobrych bakterii i witamin.

2. Przyjmuj kwasy omega-3 i cynk

Wypryski, zaskórniki i plamy często biorą się też z niedoborów potrzebnych nam składników. W dzisiejszych czasach, w produktach które jemy, zaburzona jest równowaga między zawartością kwasów tłuszczowych Omega-3 a Omega-6 i -9 na niekorzyść Omega-3. Być może warto przemyśleć kwestię suplementacji tym składnikiem i zobaczyć, jaki będzie to miało wpływ na cerę. Podobnie sprawa wygląda z cynkiem, niedobór którego może powodować poważne problemy ze skórą. Zanim jednak rozpoczniesz jakiekolwiek przyjmowanie suplementów na własną rękę, skonsultuj się w tej sprawie z lekarzem lub farmaceutą. My ostatnio testowałyśmy suplement diety Herbalifeline Max z kwasami tłuszczowymi Omega, który lekko pomógł nam w opanowaniu stanu cery w gorszym momencie.

3. Postaw na delikatne oczyszczanie

Krzywdę swojej cerze możesz zrobić nawet nieświadomie – wybierając nieodpowiednie metody oczyszczania. Wbrew pozorom, jeśli masz problem z wypryskami, to zazwyczaj nie dlatego, że Twoja skóra jest za mało oczyszczona, ale dlatego, że zbyt mocno i często ją myjesz. Pamiętaj, aby płynów myjących używać tylko wieczorem, a rano przemywać twarz jedynie letnią wodą.

Kosmetyki myjące nie powinny zawierać mocno czyszczących siarczanów i innych chemikaliów. Po myciu twarzy wycieraj ją ręcznikiem papierowym – na zwykłym gromadzi się zbyt wiele bakterii, które mogą powodować wypryski. My twarz chętnie myjemy dermokosmetykami Cetaphil dopasowanymi do naszych potrzeb.

4. Oczyść wątrobę

Każda osoba, która ma problemy z cerą ma również prawdopodobnie problemy z prawidłowym detoksem. Aby sobie z nimi poradzić trzeba oczyścić wątrobę. Jak to zrobić?

Codziennie warto sięgnąć po zdrowy koktajl z zielonymi warzywami, które podziałają oczyszczająco na organizm oraz zastanowić się nad suplementacją lub piciem herbaty z ostropestu plamistego, który wspomaga pracę wątroby.

Zobacz: Przepis na zdrowy koktajl, który oczyszcza organizm i pomaga spalić tłuszcz

5. Na przebarwienia – wypróbuj aloes

Jeśli zmagasz się z przebarwieniami po wypryskach, warto wypróbować aplikację żelu aloesowego na te zmiany. Systematycznie nakładany na twarz aloes może być bardzo skuteczny w walce z wszelkimi problemami, ponieważ będzie je łagodził i rozjaśniał. Pamiętaj tylko, że ten naturalny sposób nie działa od razu – tutaj potrzeba cierpliwości i wytrwałości! Nasza redakcja testowała ostatnio produkty z aloesem marki LR Health & Beauty Polska i możemy stwierdzić, że pomogły nam one nieco rozjaśnić przebarwienia potrądzikowe, ale kurację na pewno trzeba kontynuować przez dłuższy czas.

Bonus! Na niespodzianki nakładaj olejek tamanu!

Olej tamanu ma właściwości antybakteryjne i jest wprost idealny dla osób, które sporadycznie miewają problemy z wypryskami. Wystarczy, że nasmarujesz nim zmianę na noc, a rano będzie wyglądała zdecydowanie lepiej. Niestety, tutaj również trzeba postawić na cierpliwość i posmarować zmianę co najmniej kilka razy.

Dodaj komentarz
Sprawdź też