Kiedy lepiej brać prysznic – rano czy wieczorem?

Kiedy lepiej brać prysznic rano czy wieczorem

Przedstawiamy plusy jednego i drugiego rozwiązania, ale decyzja należy do was! Nie rozwiążemy za was odwiecznego problemu – czy lepiej wziąć prysznic rano, czy wieczorem. W końcu i jedno, i drugie rozwiązanie ma swoje plusy. Możemy wam tylko pomóc w podjęciu tej decyzji, przedstawiając wszystkie “za”.

Dlaczego warto brać prysznic rano?

  • ENERGETYCZNY KOPNIAK. Możesz z powodzeniem zrezygnować z mocnej, siarczystej kawy o poranku, jeśli zdecydujesz się na ranny prysznic. Doładowanie energetyczne – gwarantowane! Chłodna woda o poranku powinna sprawić, że będziesz pozytywnie pobudzona i gotowa do działania, bez wspomagaczy!
  • KONIEC Z NAPIĘCIEM MIĘŚNI. Obudziłaś się z uczuciem sztywnego karku? Ciepły prysznic powinien rozluźnić wszystkie napięte mięśnie i sprawić, że będziesz czuła się jak po dobrym masażu. Dla lepszego efektu możesz dodatkowo wykonać kilka ćwiczeń rozciągających pod prysznicem!
  • KORZYŚCI DLA OSÓB Z TŁUSTĄ CERĄ. Jeśli twoja cera ma skłonności do świecenia się, możesz zmniejszyć ten efekt, biorąc prysznic rano. Dzięki temu spłuczesz cały tłuszcz, który nagromadzi się przez noc.
  • ŁADNIEJSZA FRYZURA. Mycie włosów wieczorem kończy się często “kogutem” o poranku. Jeśli umyjecie włosy rano – możecie je ułożyć i nadać im taki kształt, który powinien utrzymywać się przez cały dzień. Nie ma obaw, że coś odciśnie się na poduszce!

Minusy? Może tylko takie, że ciężko rano zwlec się z łóżka, a co dopiero znaleźć czas na poranny prysznic! A jeśli przyjdzie nam jeszcze myć głowę, to poranek zupełnie mamy zapełniony zabiegami kosmetycznymi, bo włosy trzeba przecież wysuszyć i ułożyć.

Dlaczego warto brać prysznic wieczorem?

  • MIŁE ZAKOŃCZENIE DNIA. Relaks na koniec dnia pod chłodnym prysznicem z ulubionymi kosmetykami jest jak nagroda po ciężkim dniu. Taki prysznic pomoże ci się uspokoić, zrelaksować i obniżyć ciśnienie.
  • SZYBSZE ZASYPIANIE. Udowodniono, że szybki prysznic w ciepłej wodzie przed snem działa jak lekarstwo na bezsenność. Kojący prysznic daje sygnał naszemu organizmowi, że czas uwalniać melatoninę i że nadchodzi czas na spanie. (Zapewne wiele osób będzie kłóciło się z tą teorią – ile razy prysznic zamiast was uśpić, sprawił, że mieliście o wiele więcej energii?).
  • LEPSZA POBUDKA RANO. Nie zasypiacie z myślą, że rano czeka was wcześniejsza pobudka, by wziąć prysznic. W dodatku naukowcy z Finlandii odkryli, że wieczorny prysznic sprawia, że rano wyglądamy ładniej i jesteśmy bardziej wypoczęci.
  • NIE BRUDZISZ POŚCIELI. Nawet jeśli wydaje ci się, że jesteś najczystszą osobą na świecie i nic w ciągu dnia nie robiłaś, więc dlaczego miałabyś się ubrudzić, to – niestety – prawda jest taka, że je pójście spać bez wieczornego prysznica jest niehigieniczne. Wcierasz brud w czystą pościel! Prysznic wieczorem załatwia sprawę.

Minusy? Może tylko takie, że nie na wszystkich wieczorny prysznic działa usypiająco. I, czasem, po całym dniu cieżkiej pracy po prostu nie mamy siły, by jeszcze wejść pod wodę i się myć.

Dodaj komentarz
Sprawdź też
Badania wskazują, że ponad połowa młodych ludzi na świecie budzi się zmęczona. Wiąże się to głównie ze stresem i niezdrowym trybem życia.
Czytaj dalej

Jak walczyć ze zmęczeniem?

Sposoby na walkę ze zmęczeniem Badania wskazują, że ponad połowa młodych ludzi na świecie budzi się zmęczona. Wiąże…
Czy jesteś meteopatą?
Czytaj dalej

Czy jesteś meteopatą?

Jak rozpoznać czy jest się meteopatą? Czy pogoda wpływa na twój nastrój i pokłady energii? Wraz z pochmurną…