Te 4 nawyki najbardziej niszczą Twoje zęby!

Te 4 nawyki najbardziej niszczą Twoje zęby!

Jakie nawyki najbardziej niszczą zęby?

Każda z nas marzy o pięknych, białych zębach. Niestety często nieświadomie odbieramy sobie szansę na wyjątkowy uśmiech! Zobacz, jakich błędów powinnaś unikać.

Jeśli śnieżnobiałe, zdrowe zęby to Twoje wielkie marzenie i nie chcesz zbyt często odwiedzać dentysty, powinnaś jak najszybciej przestać popełniać następujące błędy:

Mocne szczotkowanie zębów

Energiczne, silne szczotkowanie zębów może jedynie popsuć szkliwo. Nie sprawia natomiast, że są dokładniej umyte. Jeśli chcesz być pewna, że dobrze pielęgnujesz zęby, po prostu myj je precyzyjnie i delikatnie, a przede wszystkim regularnie. Mocne szczotkowanie grozi podrażnieniem dziąseł, a w ostateczności nawet próchnicą!

Używanie zębów niczym nożyczek

Zdarza Ci się otwierać różne przedmioty za pomocą zębów? To nienajlepszy pomysł. Mimo że robisz to odruchowo i Twoje zęby są praktycznym narzędziem, takie działanie prędzej czy później doprowadzi do ich osłabienia i ukruszenia.

Umiłowanie napojów gazowanych

Nic tak nie gasi pragnienia latem, jak schłodzony napój gazowany? To najgorsze, co możesz dać swoim zębom! Napoje tego typu zawierają duże ilości cukrów i kwasów, przez co zwiększają ryzyko rozwoju nadwrażliwości i próchnicy zębów. Oczywiście nie chodzi o to, abyś całkowicie zrezygnowała z tego, co lubisz, jednak warto pomyśleć o zamiennikach- przynajmniej od czasu do czasu.

Obgryzanie paznokci

To przyzwyczajenie nie tylko szkodzi Twoim paznokciom, ale i zębom. Częste obgryzanie paznokci może prowadzić do licznych wad zgryzu, a nawet do dysfunkcji stawu skroniowo-żuchwowego, co nie jest przyjemnym doświadczeniem. Jeżeli obgryzanie paznokci jest spowodowane stresem, zastanów się, gdzie jest jego źródło.

Dodaj komentarz
Sprawdź też
Badania wskazują, że ponad połowa młodych ludzi na świecie budzi się zmęczona. Wiąże się to głównie ze stresem i niezdrowym trybem życia.
Czytaj dalej

Jak walczyć ze zmęczeniem?

Sposoby na walkę ze zmęczeniem Badania wskazują, że ponad połowa młodych ludzi na świecie budzi się zmęczona. Wiąże…
Domowe sposoby na zajady
Czytaj dalej

Domowe sposoby na zajady

Co na zajady? Pękające kąciki ust, zwane popularnie zajadami, to problem, z którym do czynienia miał praktycznie każdy…
Czy jesteś meteopatą?
Czytaj dalej

Czy jesteś meteopatą?

Jak rozpoznać czy jest się meteopatą? Czy pogoda wpływa na twój nastrój i pokłady energii? Wraz z pochmurną…