Czy jesteś meteopatą?

Czy jesteś meteopatą?

Jak rozpoznać czy jest się meteopatą?

Czy pogoda wpływa na twój nastrój i pokłady energii? Wraz z pochmurną aurą i deszczem za oknem tracisz ochotę na wszelkie aktywności i chęci do życia? Jeśli tak, to prawdopodobnie należysz do osób, które cierpią na meteopatię.

Co to meteopatia i kogo dotyczy?

Zjawisko meteopatii to wpływ pogody na organizm człowieka, nadwrażliwość na pogodowe zmiany. Panujący w Polsce klimat sprzyja problemom meteopatycznym. Na organizm wpływa zarówno temperatura, jak i ciśnienie, wiatr oraz wilgotność powietrza.

Natychmiastowo odbija się to na naszym organizmie – pojawia się zmęczenie, depresyjny nastrój, nerwowość i rozdrażnienie. Bardzo często pojawia się również apatia, nadwrażliwość na światło czy ospałość.

Meteopatami są najczęściej osoby przemęczone, żyjące w ciągłym stresie, mieszkańcy większych miast. Ta dolegliwość zdecydowanie częściej dotyka kobiety ze względu na ich uwarunkowanie hormonalne.

Jak załagodzić objawy meteopatii?

Oczywiście nie można dopuścić do tego, by meteopatia zdominowała nasze codzienne życie. Uniwersalną radą dla meteopatów będzie przede wszystkim regularna aktywność fizyczna na świeżym powietrzu. Ruch pomoże pokonać uczucie senności i zmęczenia, a wydzielające się podczas aktywności fizycznej endorfiny, poprawią samopoczucie.

Innym sposobem jest hartowanie organizmu – niezawodnym sposobem jest branie naprzemiennego prysznica z rana- polewanie raz zimną, raz ciepłą wodą natychmiastowo pobudzi krążenie. Także schłodzenie stóp pomoże stawić czoła rozdrażnieniu przy kapryśnej aurze.

Zaleca się również, by nasz sen wynosił 7-8 godzin. Pozwala on zregenerować organizm, poprawia samopoczucie i zwiększa witalność.

Warto zadbać też o zbilansowaną dietę, przyjmować witaminy i minerały, a dodatkowo często wychodzić na zewnątrz i, gdy tylko trafi się okazja, korzystać z naturalnej postaci witaminy D – promieni słonecznych.

Dodaj komentarz
Sprawdź też
Domowe sposoby na zajady
Czytaj dalej

Domowe sposoby na zajady

Co na zajady? Pękające kąciki ust, zwane popularnie zajadami, to problem, z którym do czynienia miał praktycznie każdy…