Czynności które niszczą Twoje włosy

Czynności które niszczą Twoje włosy

Które czynności niszczą włosy?

Każda kobieta zdaje sobie sprawę, że kondycja włosów jest w stanie wpłynąć na pewność siebie i dobre samopoczucie. Należy pamiętać, że wspaniała fryzura wymaga ogromnej odpowiedzialności. Farbowanie, podcinanie, błędy podczas suszenia, używanie produktów podtrzymujących ulubione upięcie, suszenie- wszystkie te czynności mają wpływ na ich wygląd. Nie zawsze taki, jak oczekujemy. Oto kilka popularnych metod pielęgnacji włosów, które mogą sabotować Twoje szanse na wspaniałe, zdrowe pasma.

Pomijanie regularnego podcinania

Jeśli kiedykolwiek zapuszczałaś włosy, wiesz, jak łatwo jest przyzwyczaić się do ich długości. Tak przywiązane, pomijamy regularne podcinanie, a to negatywnie wpływa na kondycję włosów. Te rosną z korzeni, a ich końce z upływem czasu ulegają uszkodzeniu i wymagają szczególnej uwagi. Podcinanie końcówek, zachowa integralność włosów i przyspieszy odrastanie. Wizyta u fryzjera, co dwa lub trzy miesiące, pomoże Ci utrzymać piękną i zdrową fryzurę.

Używanie zbyt dużej ilości odżywki

Jedwabiste, miękkie pasma to święty graal pięknych włosów. Dlatego wiele z nas uwielbia nakładać duże ilości odżywki. Im więcej, tym lepiej prawda? Nie do końca. Oczywiście ma ona na celu nawilżenie i sprawia, że włosy stają się miękkie, ale wiele kobiet nie zdaje sobie sprawy, jak prawidłowo jej używać. Nie należy nakładać odżywki na skórę głowy, a jedynie na końcówki włosów.

Używanie sztucznych pasm

Pełna głowa luksusowych przedłużaczy może sprawić, że poczujesz się jak Jennifer Lopez, ale wybieraj je ostrożnie. Inaczej mogą Ci zaszkodzić, a nie wyjść na dobre. Nieodpowiednie przedłużanie może powodować łysienie! Najlepszym rozwiązaniem jest przeprowadzenie badań i znalezienie fryzjera, który specjalizuje się właśnie w przedłużaniu.

Używanie jednego rodzaju szczotki

Choć trzymając się jednej szczotki do włosów, można zaoszczędzić pieniądze, nie jest to najlepszy sposób na utrzymanie ich dobrej kondycji. Niektóre z nich mogą nadmiernie ciągnąć włosy. Najlepszym narzędziem do włosów, są grzebienie lub szczotki z delikatną szczeciną.

Noszenie zbyt ciasnych gumek

Upięcia i kucyki są stylowym dodatkiem, szczególnie w dniach, kiedy nasze włosy postanawiają, że za wszelką cenę nie zostaną okiełznane. Uważaj na zbyt ciasne fryzury. Niezależnie od tego, jak elegancko wyglądają. Zdecyduj się na delikatne rozluźnienie fryzury przy skórze głowy. To samo dotyczy zbyt wąskich warkoczy. Daj swojej fryzurze nieco oddechu.

Dodaj komentarz
Sprawdź też