Jakie ogrodzenie wybrać – ogrodzenie nowoczesne czy tradycyjne?

Jakie ogrodzenie wybrać – ogrodzenie nowoczesne czy tradycyjne?

Jakie ogrodzenie wybrać do domu?

Wybór odpowiedniego ogrodzenia to ważny etap podczas planowania budowy domu, ponieważ idealnie dobrane ogrodzenie powinno dobrze podkreślać architekturę nieruchomości oraz współgrać z okoliczną zabudową. Obecnie dużym powodzeniem cieszą się zarówno nowoczesne, jak i tradycyjne ogrodzenia, a klienci mogą przebierać wśród wielu atrakcyjnych materiałów wykończeniowych. Zatem, jak dokonać właściwego wyboru? Tego dowiecie się z dzisiejszego artykułu, który powstał we współpracy z przedstawicielem marki AluPrest.pl!

Na co zwrócić uwagę przy wyborze ogrodzenia?

W pierwszej kolejności powinniśmy ustalić, jaka wysokość ogrodzenia będzie dla nas optymalna. Czy potrzebujemy skutecznie odgrodzić się od hałaśliwej ulicy i okolicznych sąsiadów wysokim i szczelnie zabudowanym ogrodzeniem, czy raczej wolimy niski płot z dużymi prześwitami? Dodatkowo warto wcześniej zastanowić się, czy chcemy zasadzić drzewa lub krzewy wzdłuż ogrodzenia oraz jak taki żywopłot będzie współgrał z wybraną konstrukcją. Nie bez znaczenia będzie także wielkość ogrodzonej działki oraz styl panujący w danej dzielnicy. Kolejnym ważnym aspektem powinno być określenie budżetu, jaki możemy przeznaczyć na postawienie ogrodzenia oraz jego coroczną konserwację.

Ogrodzenie nowoczesne czy tradycyjne

Szukając właściwego rozwiązania należy również zdecydować, jaki styl ogrodzenia nas interesuje. Ponieważ styl nowoczesny i tradycyjny znacząco się od siebie różnią. Jeśli jesteśmy zwolennikami stylu nowoczesnego, to powinniśmy postawić na minimalizm oraz proste i geometryczne kształty. Styl nowoczesny to także stonowana kolorystyka, dlatego najlepiej wówczas wybierać takie kolory jak biel, czerń, grafit, czy beż. Jednak jeśli preferujemy tradycyjne ogrodzenia, to warto postawić na płoty drewniane, betonowe lub na przykład efektowne połączenie pustaków betonowych z kompozytem drewnianym.

Nowoczesne ogrodzenia aluminiowe – ogrodzenia panelowe

Ogrodzenia wykonane z paneli aluminiowych są obecnie bardzo popularne ze względu na ich stosunkową niską cenę oraz funkcjonalność. Montaż tego typu ogrodzeń jest szybki i bezproblemowy, a jako podstawę wykorzystuje się głównie betonową podmurówkę. Panele aluminiowe występują w różnych rozmiarach oraz wzorach, dzięki czemu można je wygodnie dopasować do indywidualnych preferencji każdego klienta. Ponadto tego typu ogrodzenie jest łatwe w konserwacji i posiada warstwę ochronną, która dobrze zabezpiecza płot przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi oraz zmniejsza ryzyko powstania korozji.

Nowoczesne ogrodzenia metalowe — ogrodzenia palisadowe

Ogrodzenia palisadowe składają się ze specjalnie przygotowanych modułów, które można szybko i wygodnie zamontować, a co ważne wyróżniają się wyjątkowo atrakcyjną ceną. Palisadowe konstrukcje tworzone są z przęseł wykonanych z ocynkowanej stali, dzięki czemu takie ogrodzenie będzie również odznaczało się dużą wytrzymałością. Nowoczesne ogrodzenia palisadowe są często ujęte w ramy zamknięte z góry i z dołu oraz można je także wygodnie osadzić na popularnej podmurówce. Dużą zaletą tego typu konstrukcji jest ogromny wybór wzorów, który sprawia, że będziemy mogli bez problemu dostosować styl interesującego nas ogrodzenia do danej nieruchomości.

Ogrodzenia tradycyjne

Zwolennicy tradycyjnych ogrodzeń powinni zwrócić uwagę na współczesną wersję ogrodzeń drewnianych. Ponieważ obecnie drewniane płoty można spotkać także w formie wygodnych paneli, które charakteryzują się przejrzystą konstrukcją i prostym montażem. Takie drewniane panele producenci ogrodzeń często łączą w swoich wizualizacjach ze specjalnymi betonowymi słupkami. Całość będzie idealnie pasowała do domów z drewnianymi lub rustykalnymi akcentami. Jeśli natomiast chcemy skutecznie odgrodzić się od okolicznych dźwięków, warto postawić na tradycyjne betonowe ogrodzenie, które skutecznie wyciszy wszelkie hałasy dobiegające z ulicy.

Podsumowując, wybór odpowiedniego ogrodzenia wcale nie musi być trudny, jeśli wstępnie ustalimy jaki rodzaj konstrukcji nas interesuje oraz jaki budżet możemy przeznaczyć na ten cel. Ponadto szukając optymalnego rozwiązania, powinniśmy wziąć pod uwagę nie tylko estetykę danego ogrodzenia, ale i jego funkcjonalność oraz koszty konserwacji i ewentualnych napraw.

Zapraszamy też do lektury innych artykułów z kategorii dom, w której między innymi przedstawiamy inspiracje na meble ogrodowe DIY oraz podpowiadamy jak pozbyć się brzydkiego zapachu z kosza na śmieci.

Dodaj komentarz
Sprawdź też
Idealnie czysty dom w 5 krokach
Czytaj dalej

Idealnie czysty dom w 5 krokach

Jak utrzymać czystość w domu? Podpowiemy Ci jak usprawnić proces sprzątania! Wcale nie musisz się wysilać, by cieszyć…