Opalanie natryskowe – na czym polega, jak wygląda i jakie daje efekty?

Opalanie natryskowe - na czym polega, jak wygląda i jakie daje efekty?

Na czym polega opalanie natryskowe?

Airbrush Tanning, czyli opalanie natryskowe to jedna z najbezpieczniejszych metod opalania. Jest to nowa technika, która polega na nakładaniu na ciało mgiełki opalającej, zawierającej barwnik dihydroksyaceton. Preparat ten zaaplikowany bezpośrednio na skórę działa nawilżająco, zmienia jej odcień, a dodatkowo nie powoduje reakcji alergicznych. Dlaczego jeszcze warto skorzystać z tego zabiegu i jak długo utrzymują się jego efekty? Tego dowiecie się z dzisiejszego artykułu! Zapraszamy do lektury!

Czy opalanie jest bezpieczne?

Niestety, choć opalanie na słońcu i w solarium wciąż jest bardzo popularne, to nie służy dobrze naszemu organizmowi, a w szczególności skórze. Ciemny odcień, jaki uzyskujemy po jej ekspozycji na słońce jest reakcją obronną przed działaniem promieni UV, które wywołują szereg negatywnych zmian. Do tych najpoważniejszych zaliczamy przede wszystkim starzenie się skóry oraz powstanie czerniaka, czyli raka skóry. Dodatkowo, promieniowanie UV jest jedną z przyczyn pojawiania się zmarszczek i przebarwień skórnych. To właśnie dlatego ludzie zaczęli poszukać zdrowszych alternatyw dla opalania, a jedną z nich jest Airbrush Tanning, czyli opalanie natryskowe!

Opalanie natryskowe – bezpieczny sposób na opaleniznę

Opalanie natryskowe to w pełni bezpieczny zabieg, który umożliwia uzyskanie pięknej i efektownej opalenizny. Co ważne, preparat stosowany podczas jego wykonywania jest bardzo łagodny, dzięki czemu nie wywołuje alergii oraz nie powoduje podrażnień. Jego głównym składnikiem jest dihydroksyaceton, czyli bezbarwny cukier (DHA), będący substancją w pełni bezpieczną, dozwoloną do stosowania zarówno w kosmetyce, jak i lecznictwie. Jak więc działa? Gdy produkt zostaje zaaplikowany na skórę, zaczyna oddziaływać na aminokwasy, przez co pobudza produkcję melaniny. W ten sposób efekt opalenia uzyskuje się zaledwie w chwilę.

Jak należy się przygotować do opalania natryskowego?

Opalanie natryskowe nie należy do wymagających zabiegów, ale wcześniej warto odpowiednio przygotować do niego skórę. W jaki sposób? Przede wszystkim trzeba wydepilować ciało i zrobić peeling. Warto jednak pamiętać, aby nie robić tego na chwilę przed zabiegiem, ponieważ skóra musi mieć czas na regenerację. Dodatkowo, po zrobieniu depilacji nie powinno się nawilżać ciała kremem i balsamem, ponieważ ich stosowanie może osłabić działanie zabiegu. Efekty opalania natryskowego będą widoczne jedynie, gdy skóra podczas aplikacji preparatu będzie sucha.

Jak przebiega opalanie natryskowe?

Jak wygląda Airbrush Tanning? Opalanie natryskowe jest przeprowadzane w specjalnej kabinie, do której wchodzi się w klapkach, kostiumie kąpielowym i czepku, aby chronić włosy. Możliwe jest również opalanie nago, choć to zależy od salonu wykonującego usługę. Po wejściu do środka, kosmetyczka opryskuje skórę specjalnym preparatem o działaniu brązującym do momentu uzyskania pożądanego efektu. Samo przygotowanie do opalania trwa od 5 do 10 minut, natomiast zabieg zajmuje od 10 do 15 minut. Po jego ukończeniu odczekuje się jeszcze kilka minut, aby opalenizna się utrwaliła.

Opalanie natryskowe – efekty

Największą zaletą Airbrush Tanningu, czyli opalania natryskowego jest to, że efekt jest widoczny od razu. Zabieg trwa zaledwie kilkadziesiąt minut, a już po tym czasie można cieszyć się piękną opalenizną o wybranej intensywności. Efekty po takim zabiegu są bardzo zadowalające, a skóra wygląda jak opalona naturalnie na plaży lub w solarium. Opalanie natryskowe jest więc bezpiecznym i błyskawicznym sposobem na piękną karnację!

Jak zachować się po opalaniu natryskowym?

Po zabiegu opalania natryskowego nie powinno się przez kilka godzin kąpać. Po upływie tego czasu, dobrym pomysłem będzie delikatne umycie ciała mydłem lub płynem, najlepiej pod prysznicem z niezbyt mocnym strumieniem wody. Nie powinno się też używać gąbki, aby nie usunąć zaaplikowanego preparatu. Jeżeli chcemy, aby efekt utrzymał się dłużej, skórę można delikatnie zwilżać, a oprócz tego warto unikać wizyt w saunie, kąpieli w chlorowanej wodzie i jacuzzi oraz stosowania peelingów.

Opalanie natryskowe – jak długo się utrzymuje?

Rezultaty poprawnie wykonanego zabiegu opalania natryskowego powinny utrzymać się na skórze od 5 do 10 dni, w zależności od jej kondycji. Warto więc pamiętać, że barwnik może zniknąć szybciej ze skóry suchej, nie odżywionej, dlatego kilka dni przed zabiegiem dobrym pomysłem jest jej regularne nawilżanie. Dodatkowo, aby przedłużyć efekty Airbrush Tanningu, warto unikać gorących kąpieli oraz mycia ciała gąbkami i szczotkami.

Wskazania i przeciwwskazania do opalania natryskowego

Opalanie natryskowe to zabieg w pełni bezpieczny, w związku z czym mogą korzystać z niego osoby o każdej karnacji. Co więcej, za sprawą łagodnego składu preparatu opalającego, mogą z niego korzystać również kobiety będące w ciąży oraz karmiące piersią. Warto jednak wiedzieć, że przeciwwskazaniami do opalania natryskowego są choroby skóry, w tym przede wszystkim łuszczyca i trądzik zapalny. Z takiego zabiegu nie powinny korzystać również osoby zmagające się z nadmierną potliwością oraz astmą.

Zapraszamy też do lektury innych artykułów z kategorii uroda, w której między innymi podpowiadamy jak poradzić sobie z rozstępami oraz przedstawiamy inspiracje na fryzury dla brunetek.

Dodaj komentarz
Sprawdź też