Jaką glinkę zastosować do cery naczynkowej?

Jaką glinkę zastosować do cery naczynkowej?

Glinka – czy to odpowiedni kosmetyk dla cery naczynkowej?

Cera naczynkowa jest wrażliwa i wymaga specjalnej pielęgnacji, dlatego warto od czasu do czasu zapewnić sobie taką chwilę czy dwie, kiedy zafundujesz swojej twarzy jakiś zabieg ekstra. Dziś kilka słów o glinkach.

Glinki zyskują coraz większą popularność. To kosmetyk w wersji eko – idealny dla tych kobiet, które lubią takie naturalne sposoby pielęgnacji. Glinki wydobywane są z ziemi, dlatego nie są skażoneróżnymi szkodliwymi działaniami środowiska i zanieczyszczeniami. Glinki można lubić za to, że mają korzystny wpływ na skórę – sprawiają, że staje się ona znacznie gładsza i zdrowsza.

Zobacz, jaką glinkę możesz zastosować do cery naczynkowej. Oto nasz przegląd:

1. Glinka czerwona

Będzie idealna, jeśli masz cerę naczynkową. Zastosowanie takiej glinki w formie maseczki na twarz powinno przynieść wyraźne efekty. Glinka czerwona słynie z tego, że zapobiega rozszerzaniu się naczynek krwionośnych, pochłania zanieczyszczenia zalegające w tkankach, wspomaga odbudowę komórek i sprawia, że cera staje się zdrowa i wygładzona.

2. Glinka Biała

To najdelikatniejsza ze wszystkich glinek. Może być stosowana do cery naczynkowej, ale nie da na pewno takich efektów jak glinka czerwona. Glinka biała wspomaga krążenie skórne, delikatnie złuszcza obumarły naskórek i łagodzi podrażnienia.

3. Glinka różowa

Glinka różowa to miks glinki białej z glinką czerwoną. Znana jest z tego, że jest bardzo delikatna i można ją stosować do cery nawet bardzo wrażliwej. Jej właściwości są takie, jak w przypadku glinki czerwonej i białej. Ściąga pory, absorbuje nadmiar sebum, ma działanie kojące, odprężające i dezynfekujące.

4. Glinka zielona

Stosowanie jej w przypadku cery naczynkowej nie jest najlepszym pomysłem. Glinka zielona ma najmocniejsze działanie ze wszystkich glinek – silnie oczyszcza i odtłuszcza skórę. Może być zbyt mocna do wrażliwej cery.

Zapraszamy również do lektury naszych wpisów, w których prezentujemy fryzury dla brunetek oraz przedstawiamy czynności które niszczą włosy.

Dodaj komentarz
Sprawdź też